Ženy z Borovan obraly Bohemians. Cennou remízu vystřelila Eliška Kršíková

Ve třetím kole ženské Divize D se hráčky TJ Calofrig Borovany představily na domácím hřišti, kde vyzvaly DFK Bohemians 1905.

A do zápasu vstoupily Jihočešky skvěle, když otevřely skóre už ve třetí minutě. Ačkoliv Klokanky ještě před změnou stran průběžný výsledek otočily ve svůj prospěch, závěr duelu patřil znovu domácím. Hrdinkou se stala dvougólová Eliška Kršíková.

Už po výkopu bylo patrné, že se nebude hrát opatrný fotbal, ale několik desítek přítomných diváků uvidí horlivou bitvu o body. A čekání na úvodní trefu trvalo jen krátce přes dvě minuty, když hned první vážnější situaci využila v dobré formě hrající Eliška Kršíková. V následující fázi zápasu již papírové favoritky z Prahy měly územní převahu a z toho v jedenácté minutě pramenilo vyrovnání fotbalistek v zelených dresech. Ve zmatku v domácím pokutovém území se nejrychleji zorientovala Jolana Městková a poslala míč za již bezmocnou brankářku Zakosteleckou.

Za vyrovnaného stavu se tempo hry stupňovalo a k dobrým příležitostem se dostávala děvčata z obou táborů, spolehlivě však pracovaly jejich obranné řady, případně brankářky. Zejména domácí Anežka Zákostelecká se musela zaskvět několika nelehkými zásahy. Až tři minuty před koncem prvního poločasu byla podruhé překonána a hostující výpravu tentokrát rozradostnila Kateřina Studničková.

Po vstupu do druhého poločasu domácí hráčky však nehodlaly složit zbraně a měly chuť na vyrovnání, přičemž je ve hře nadále držela pojistka v bráně, na níž si Klokanky častokrát vylámaly zuby.

Hubené vedení nedodávalo do hry Pražanek příliš mnoho klidu a tak se zejména v posledních čtvrthodině hry musely stále více bránit snaze Borovan, které hodlaly těžit z chyb svých soupeřek. Obrovskou euforii a radost vyvolala Eliška Kršíková, když ji do stoprocentní gólové šance po spolupráci s Konopovou přesnou přihrávkou pobídla kapitánka Vyslužilová a agilní forwardka se svou příležitosti naložila nejlépe jak mohla. Zakončení neuspěchala, míč si ke střele připravila a poslala jej za záda marně zasahující Pourové.

Vyrovnávací branka jihočeské fotbalistky natolik nabudila, že nebyly daleko od vítězství, jenomže jejich sokyně kapitulaci zamítly a jelikož časomíra již více herních příležitostí nedovolila, týmy se po devadesáti minutách rozešly smírně.

TJ Calofrig Borovany – DFK Bohemians 1905 2:2 (1:2)

Branky: 3. a 86. Kršíková – 11. Městková, 42. Studničková