SK Dynamo České Budějovice - TJ Calofrig Borovany 5: 0 (1:0)

Ve druhém kole divize žen zajížděly hráčky Borovan na hřiště soupeřek Dynama ČB. Utkání se hrálo na Složišti, kde hrají domácí své zápasy. Hostující trenér měl k dispozici pouze dvanáct hráček, přesto jim patří dík, že zápas dohráli bez dalšího zranění.

Domácí hráčky měli od začátku zápasu více ze hry v poli, pokud se dostali do šancí, tak zakončení bylo nepřesné. V 10 minutě ale obrana hostí neuhlídala Hrubou a její přesné zakončení znamenalo vedení domácích 1:0. Nadále se hrálo převážně mezi vápny s řadou nepřesných zakončení na obou stranách. Ať už to byla Pfeiferová, Svobodová nebo Kubíčková na straně domácích nebo Vonková, Fixová a Vyslužilová na straně hostí.

Druhý poločas začali lépe domácí hráčky. Už ve 47 minutě zahrávala Hrubá rohový kop na který si naběhla Pfeiferová a hlavou zvýšila na 2:0. Za dalších pět minut našla Kešnerová křížnou přihrávkou přes vápno Kubíčkovou a domácí vedli 3:0.

V 56 minutě se ke slovu dostali také hosté. Školková faulovala před vápnem Fixovou, přímý kop poslala Vyslužilová nad branku. Za dvě minuty faulovala na druhé straně Procházková Bartlovou. Přímý kop zahrávala Svobodová, brankářka Zákostelecká střelu vytáhla na rohový kop. Po jeho rozehrání se opět vytáhla po střele Jandové. Stejná hráčka zvýšila v 66 minutě krásnou střelou za vápnem vedení domácích na 4:0.

V 68 minutě se k míči na levé straně po centru Tiché dostala nabíhající Procházková, přešla do vápna přes čtyři hráčky domácích, ale byl z toho jen rohový kop. Za tři minuty se do sóla dostala Němcová, ale brankářka Koláčková včas vyběhla.

Ke konci zápasu se prezentovala ještě střelou hostující Vonková po kombinaci s Procházkovou a Vyslužilovou, Koláčková byla na svém místě. Konečnou podobu výsledku dala v 88 minutě Svobodová - 5:0.

Dynamo ČB: Koláčková, Svobodová, Kubíčková, Osouchová, Bartlová, Školková, Hrubá Klára, Jandová, Kešnerová, Čondlová, Hrubá Eliška, Metličková, Krejčová, Pfeiferová, Divoká, Koubová.

TJ Calofrig Borovany: Zákostelecká, Fixová, Fürstová, Hronová, Vyslužilová, Kunová, Šlapanská, Michálková, Němcová, Vonková, Procházková, Tichá.

Připravil: Václav Beneda