TJ Vodní stavby Plzeň – TJ Calofrig Borovany 2:0 (1:0)

V prvním jarním kole zajížděly borovanské ženy do západočeské metropole k utkání s mužstvem žen VS Plzeň. Zápas se odehrál na umělé trávě v areálu Senco Plzeň. Hosté odjížděly k zápasu pouze s jednou náhradnicí, po poměrně slušném výkonu se však domů vracely bez bodového zisku.

Domácí hráčky začali lépe a už ve 4 minutě se zastřelovala Jiskrová, branku však netrefila. V 8 minutě byla před domácím vápnem faulována Vyslužilová a následný přímý kop Jandové se otřel o břevno domácí branky. Za dvě minuty dostala stejnou výhodu na druhé straně domácí Jiskrová, Zemanová ovšem byla na místě.

V 17 minutě zkoušela štěstí z dálky Houšková, míč skončil nad brankou. Za tři minuty se střelou z úhlu prezentovala Michálková, míč šel vedle branky Krákorové. Ve 22 minutě se do sóla dostala po špatné malé domů hostující Tiché Mrázová, ale branku přestřelila.

Domácí se dostali do vedení ve 29 minutě. Střelu Houškové Zemanová vyrazila, ale dobíhající Jiskrová už neměla problém trefit prázdnou branku – 1:0. Z prvního poločasu stojí za zmínku ještě dva pokusy Jandové z 25 metrů v rozmezí mezi 33 a 34 minutou. První střelu kryla Krákorová, druhá skončila vedle její branky. A před přestávkou se střelou prezentovala Valečková, míč šel nad branku hostí.

Ve druhém poločase začali hostující hráčky více napadat domácí rozehrávku, snažili se více útočit ale dobře hrající domácí hráčky výborně bránili a tak brankářka Krákorová neměla moc práce. Navíc v 57 minutě domácí zahrávali pokutový kop po ruce Michálkové ve vápně. Míč si postavila Troupová, Zemanová její střelu vyrazila ale proti dorážce už neměla šanci – 2:0.

Nadále se hrálo převážně ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku stojí jen pokus Malechové v 70 minutě, míč skončil ale vedle branky Zemanové a na druhé straně se před Krákorovou objevila v 80 minutě Vyslužilová po přihrávce od Jandové, její nepřesný pokus o střelu se dostal k Vonkové ale ta už neměla čas na přesné zakončení. Domácí hráčky si závěr zápasu pohlídali a připsali si tak do tabulky všechny body.

Připravil: Václav Beneda