Tj Calofrig Borovany – TJ Jiskra Domažlice 7:0 (5:0)

Domácí hráčky Calofrigu přivítali na svém hřišti v dohrávce odloženého zápasu 13 kola divize žen sk. D hráčky Jiskry Domažlice. Domácí nastoupili od začátku utkání pouze v deseti hráčkách. Vinou zranění a nemoci chybělo hned pět hráček zakladní sestavy, navíc se ke konci prvního poločasu zranila Michálková, přesto soupeřkám nastřílela pět branek. Hostující trenér přivezl velice mladý tým, přesto hra jeho týmu nebyla tak špatná jak napovídá výsledek.

Domácí hráčky začali zápas nebojácně, a už v 7 minutě po krásně rozehraném rohovém kopu Vonkovou se vyskočila Michálková nejvýše a hlavou otevřela skóre zápasu – 1:0. Hostující hráčky mohli vyrovnat hned za minutu. Tichá neodhadla centr z levé strany a před Procházkovou se ocitla sama Maierová, její střelu vyrazila Procházková na rohový kop. Za dvě minuty rozehrávala hostující Chmelíková dva přímé kopy – jeden skončil na domácí zdi a druhý kryla Procházková. Ve 14 minutě se zastřelovala hostující kapitánka Růžková – střela skončila vedle domácí branky. Domácí diváci se dalších branek dočkali v 17 a 19 minutě. Vonková se dvakrát výborně uvolnila po levé straně, našla nabíhající Michálkovou a ta zkompletovala hattrick – 3:0. Mezi 24 a 27 minutou se o změnu skóre pokoušely hostující hráčky Maierová a dvakrát Strádalová – střely opět postrádali přesnost. Domácí hráčky zvýšili stav utkání v 31 minutě. Po pravé straně se uvolnila Fürstová a lobem překonala Mlezivovou v brance hostí – 4:0. Do poločasu domácí hráčky vstřelili ještě jednu branku. V 36 minutě dobře hrající Horná našla z přímého kopu nabíhající Pečmanovou a její přihrávku na malé vápno tečovala Vonková za záda bezmocné Mlezivové – 5:0.

Druhý poločas dostali domácí hráčky za úkol spíše bránit a podnikat rychlé protiútoky do otevřené obrany, navíc byla na hřišti ještě zraněná Michálková, ale přesto dokázala využít své další šance. Už v 53 minutě našla Vonková přihrávkou za obranu nabíhající Michálkovou a ta po kličce brankářce zakončila do prázdné branky – 6:0. Hostující hráčky se snažili s výsledkem něco udělat, domácí hráčky se ale překonávali v obětavosti a nadali hostujícím hráčkám moc prostoru ke vstřelení alespoň čestné branky. Nejvíce aktivní byla výborně hrající kapitánka Růžková, mezi 60 a 86 minutou měla šest šancí, její pokusy skončili buď nad brankou nebo po zásahu Procházkové na rohovém kopu. V 76 minutě zkoušela štěstí ještě domácí Vonková, brankářka Mlezivová byla tentokrát na místě. Konečnou podobu výsledku dala v 90 minutě opět Michálková. Po dlouhém výkopu Procházkové se dostala opět do sóla a zakončila znovu přesně a uzavřela výsledek zápasu na 7:0.

Tj Calofrig Borovany: Procházková, Zemanová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Kunová, Michálková, Horná, Vonková.

TJ Jiskra Domažlice: Mlezivová, Jahnová, Strádalová, Maierová, Růžková, Chmelíková, Vlčková, Baumannová, Vlková, Uškrtová, Budková, Zvolánková.

řipravil: Václav Beneda