Divizní derby žen v Borovanech patřilo Kaplici

V patnáctém kole ženské divize na sebe narazili tradiční soupeři z jihu Čech. Na borovanskou umělku zavítala děvčata z Kaplice. Tabulkové postavení favorizovalo fotbalistky kaplického Spartaku.

Na první vážnější šanci se čekalo až do třinácté minuty zápasu. Kándlová přesným pasem našla rozběhnutou Kubíčkovou, ta se však proti vybíhající gólmance Petržalové neprosadila. Hostující hráčky si první gólovku vypracovaly v minutě dvacáté a byla z toho vedoucí branka. Na levé straně u postranní čáry se pěkně uvolnila Pálková, když nasadila jesličky bránící Káplové, pronikla do vápna, zpětnou přihrávkou oslovila Praizlerovou, ta sice ještě hradbu těl před sebou neprostřelila, ale volného míče se zmocnila Markéta Bartoníčková, která s přehledem míč uklidila po zemi k tyči –0:1.

O pár minut později si Pálková narazila míč s Bartoníčkovou, svou střelu však namířila jen do brankářky Procházkové. Jinak však bylo k vidění oboustranně i velmi mnoho nepřesností, a i díky tomu nebylo tolik brankových příležitostí. Před přestávkou zahrozily i hráčky Calofrigu. Jančíková však střílela mimo branku. Dvě minuty před odchodem do kabin zahrávala rohový kop domácích Kubíčková, centr prolétl až na zadní tyč, kde se ve skluzu snažila na balón před prázdnou brankou dosáhnout Michálková, ale nebylo ji přáno, a tak šly do kabin o gól spokojenější hostující fotbalistky.

První střelecký pokus druhého dějství si na své konto připsaly hráčky Borovan. Po přihrávce do Michálkové zakončovala Vonková, Petržalová si s jejím pokusem nadvakrát poradila. V 53. minutě Kapličandy navýšily své vedení a gól byl z kategorie šťastných. Bartoníčková před vápnem posunula míč do střelecké pozice Praizlerové, ta napřáhla, svou ranou trefila spoluhráčku Moniku Pálkovou, od které se míč nechytatelným obloučkem odrazil pod břevno bezmocné brankářky Procházkové – 0:2.

V následujících minutách mohly hostující hráčky odskočit i na vyšší gólový rozdíl, ale nebylo jim přáno. Nejprve po centru kapitánky Petříkové měl gól na hlavě zkušená Praizlerová, ale ve vyložené pozici branku přestřelila. Vzápětí z pravé strany Matoušková pronikla až do vápna, i ona mířila nad břevno. V 65. minutě Kapličandy zahrávaly rohový kop. Po centru Matouškové hlavičkovala do břevna Bartoníčková. Za nevyužité šance byly následně hostující fotbalistky potrestány. O čtyři minuty později se ke střele odhodlala Martina Vonková, křížná střela se od tyče odrazila do kaplické sítě – 1:2. Drama bylo na světě.

Dvanáct minut před koncem napřáhla k nepříjemné střele Jančíková, Petržalová dokázala míč vyrazit. Borovanské hráčky se snažily o vyrovnání, ale vyloženou brankovou příležitost už si vypracovat nedokázaly. Naopak tři minuty před koncem faulovala ve vápně Fürstová Matouškovou a pískala se penalta. K ní se postavila právě faulovaná Zuzana Matoušková, její střelu po zemi dokázala Procházková lapit. Opět platilo nepsané pravidlo, že faulovaný by penaltu zahrávat neměl, v tomto případě neměla. Zbývající minuty už si Kapličandy ohlídaly, a i ve druhém jarním zápase naplno zabodovaly.

TJ Calofrig Borovany – FK Spartak Kaplice 1:2 (0:1) Branky: 69. Vonková – 20. Bartoníčková, 53. Pálková. Rozhodčí: Bartůněk. Bez karet. Diváků: 30.

Borovany: Procházková – Káplová, Jančíková, Tichá, Kándlová, Fürstová, Horná, Jandová, Pečmanová, Vonková, Kubíčková. Střídaly: Zemanová, Klimentová, Michálková.

Kaplice: Petržalová – K. Jedličková, Vávrová, Tošilová, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Pálková, Petříková, Važanová.

Napsal: Libor Granec