FKB - České Velenice

Ve druhém jarním kole I.A třídy dorostu naši borci přivítali na domácím hřišti hosty z Velenic. Naši chlapci čekají na výhru již nějaký čas a tqak jsme všichni doufali, že přijde právě v tomto utkání. Prvním překvapením bylo, že do domácí brány se i přes to, že byl přítomen obvykle chytající brankář David Völfel postavil hráč z pole Luboš Pešta. Nutno říci, že nechytal vůbec špatně a ani na jednom z obdržených golů nenese žádnou vinu.

Domácí začali utkání velmi dobře, dobře se pohybovali, kombinovali a ruku v ruce s tím si vytvářeli šance. Co šance, megašance. V průběhu první půle šli sedmkrát sami na hostujícího brankáře. Bohužel David Babka ani David Völfel nedokázali žádný ze samostatných průniků zakončit golem, což taknějak kopíruje většinu zápasů. Hosté tyto kritické chvíle přežili a jak to tak bývá z ojedinělé akce se nemýlili a do šaten šli s vedením 1:0.

Druhá půle už byla vyrovnaná a hosté se začali prosazovat, nicméně v 58. minutě naši kluci srovnali, konkrétně Matěj Blažek se krásně trefil z volného přímého kopu. Ovšem místo, abychom převzali znovu iniciativu na své kopačky, tak jsme pustili soupeře znovu do vedení. Vyrovnaný stav vydržel pouhé 4. minuty. V rozmezí 62. a 73. minuty hosté dvakrát udeřili a ujali se vedení 3:1. Ještě v 80. minutě jsme Davidem Völfelem snížili a chvíli to vypadalo i na vyrovnání, ale bohužel hosté znovu utekli a zvýšili svůj náskok opět o dva goly. V 89. minutě David babka ještě krásnou střelou z dálky už jen korigoval stav.

Sestava: Pešta, Höll, Matouš, Šrajer, Fencl, Blažek, Bican, Babka, Völfel, Račák, Rychlý, Mrkva, Adamec