Borovany slaví druhou výhru v řadě. Jediným gólem udolaly Sezimovo Ústí

V rámci pátého kola ženské Divize D proti sobě stanula děvčata Borovan a Sezimova Ústí. Utkání nabídlo spoustu neproměněných šancí a pouhou jedinou branku, která za vítěze určila právě Borovany.

Ty bodovaly potřetí v řadě, ve dvou víkendech si připsaly druhé vítězství a aktuálně uzavírají první polovinu tabulky. Sezimovo Ústí prohrálo teprve podruhé a s devíti body na kontě zaujímá průběžné třetí místo.

První poločas zápasu nenabídl mnoho gólového vzrušení a tak se hrálo spíše mezi oběma vápny. Sezimovo Ústí vyprodukovalo pár přímých střel na branky Zákostelecké, s nimiž si však domácí brankářka dokázala poradit a sebrala svým soupeřkám důvod k radosti. Brankou neskončil ani únik hostujících hráček po chybné rozehrávce Borovan a tak jediná gólová radost přišla na straně ženstva v modrých dresech. Po půlhodině hry po pravé straně postupovala Fixová, načež naservírovala míč na střed Martině Vonkové, pro níž nebylo velkým problémem zajistit první a zároveň jedinou změnu skóre.

Druhý poločas se změnil ve festival neproměněných šancí a diametrálně více jich bylo z kopaček domácích hráček. Podruhé v zápase se mohla trefit Vonková, jenomže nebyla úspěšná a v neúspěších ji následovaly Kršíková, kapitánka Vyslužilová a Němcová. Největší příležitost po změně stran měla Eva Němcová, jenomže její padavá střela z větší vzdálenosti skončila na břevně brány, jíž střežila brankářka Majerová.

Své příležitosti ke zdramatizování utkání měly i hostující hráčky, ale žádná z nich neměla gólové parametry. Hubené vedení si tak Borovany udržely do konce a připsaly si důležité tři body do soutěžní tabulky a díky této výhře zúžily ztrátu na dnešní soupeřky. Ta je nyní jen dvoubodová.

TJ Calofrig Borovany – TJ Sokol Sezimovo Ústí 1:0 (1:0)

Branka: 34. Vonková

Žluté karty: Boháčová, Marešová

Rozhodčí: Picka – Pileček, Ovčáček | Diváci: 20