FKB - Blatná 1:3 (1:0)

V prvním zápase nového ročníku divize žen přivítali hráčky Borovan na svém hřišti soupeřky z Blatné. Domácí trenéři se museli vinou zranění a pracovních povinností obejít bez několika hráček základního kádru a k zápasu nastoupili pouze s 11 hráčkami.

Začátek zápasu patřil hostím, domácí se spíše hledali. Až v 10 minutě se domácí hráčky dostali do vyložené šance. Na levé straně byla faulována Fürstová, Vonková zahrála přímý kop a po odrazu od hostující brankářky Fronkové se k míči dostala Němcová ale minula branku. Za tři minuty se ke střele křížem vápna dostala Klásková, míč skončil také vedle branky. Hned z protiútoku zatáhla míč po levé straně Vanišová, její centr našel Kršíkovou ale pokus kryla brankářka Fronková.

Do vedení se dostali domácí hráčky ve 29 minutě. Aktivní Vanišová našla centrem Němcovou ale z jejího pokusu byl jen rohový kop. Ten rozehrála Vonková, na něj si přesně naskočila Michálková a hlavou mířila přesně - 1:0. Ihned po rozehrání se míč dostal na pravé straně k Procházkové, ta se elegantně zbavila protihráčky a vyslala do sóla Kršíkovou ale její křížná střela skončila mimo branku. Hosté se pokoušely o vyrovnání, ale pokusy Šebkové, a Pečené skončili mimo domácí branku.

Ve 39 minutě bylo rušno před hostující brankou. Němcová zatáhla míč po levé straně, její střelecký pokus se odrazil ještě na vápno k Vanišové a její střelu pod břevno vytáhla Fronková na rohový kop.

Druhé dějství začali lépe hosté. Ve 48 minutě se domácí chystali rozehrávat na polovině hřiště míč po faulu, rozhodčí ovšem faul otočil, hosté rychle rozehráli na pravou stranu na Fronkovou a ta centrem našla před brankou úplně volnou Swietoňovou - 1:1.

V 56 minutě byla faulována na polovině hostí Šlapanská, pokus Vyslužilové z 30 metrů skončil nad brankou. Domácí nadále tlačili a vyústěním byl faul ve vápně na pronikající Němcovou. K pokutovému kopu se postavila Michálková, trefila ale jen tyč za bezmocnou Brožovou. V 67 minutě zahrávaly hráčky Blatné rohový kop, střela Vaněčkové skončila vedle branky Zemanové. Po rychlém rozehrání pronikla Vanišová až do vápna, pokus skončil znovu vedle branky hostí. Za předchozí faul byla žlutou kartou potrestána hostující Kubešová.

Rozhodující momenty zápasu se odehráli až v závěrečné desetiminutovce. V 83 minutě se k odraženému míči na domácí polovině dostala Pečená a krásnou střelou ze 30 metrů pod břevno zvýšila na 2:1 pro hosty. Domácí ve snaze vyrovnat se vrhly do útočení, ale v 89 minutě dostala Pečená přihrávku za obranu a své sólo zakončila svou druhou brankou v zápase a pečetila tak vítězství hostí 3:1.

FKB: Zemanová, Kršíková, Fürstová, Vyslužilová, Sivá, Šlapanská, Michálková, Němcová, Vonková, Vanišová, Procházková

TJ Blatná: Fronková, Swietoňová, Chárová, Sudová, Klásková, Honnerová, Šebková, Němejcová, Pečená, Kubešová, Vajsová, Brožová, Vaněčková, Divišová

Připravil: Václav Beneda