Mladé – FKB 6:3 (5:0)

V duelu s jasným lídrem okresního přeboru naši nezvládli první poločas jak v útoku, kde neproměnili několik vyložených šancí, tak v obraně, kde nedokázali zachytávat protiútoky soupeře. Ve druhé půli Borovanští zabojovali a dokázali zabránit debaklu.

K zápasu jsme vyrazili v nejposlepovanější sestavě jara, do branky dokonce musel jít Aleš Fencl. I proto trenér Plachta zvolil defenzivní rozestavení s pěti záložníky a jediným útočníkem. Od začátku utkání jsme byli pod tlakem domácích, ale dařilo se nám podnikat rychlé brejky. Minimálně dvě šance volaly po gólech, kdy naši nedokázali dopravit míč do prázdné branky, či se zázračným zákrokem předvedl domácí brankář.

Neustálý tlak domácích nutil naše hráče k chybám, nedokázali jsme udržet míč vepředu, a tak se na obranu valil jeden útok za druhým. Borci Mladého několik jasných šancí zahodili, ale v 18. minutě se prosadil pozdější autor hattricku Brozman. Ve spalování gólových příležitostí nás domácí dokonce překonávali. Kdyby bylo poločasové skóre vyšší, nikdo by se nemohl divit.

Když se na začátku druhého poločasu prosadili po nešťastné teči našeho hráče domácí pošesté, zdálo se, že se schyluje k nepopulární desítce. Naštěstí naši hráči sebrali zbytky sil, začali využívat široké hřiště v Mladém k roztažení hry a dokázali si vypracovat šance na gól. Bohužel se opakovaly situace z prvního poločasu, kdy naši hráči mohli zakončit do poloprázdné branky domácích, ale do střel se jim na poslední chvíli vrhnul gólman či obránce.

Gól se tak podařilo Borovanským vstřelit až v 74. minutě, kdy se prosadil Ota Zavřel. O pár minut později zalehl domácí gólman ve vápně Kubu Čermáka a následnou penaltu proměnil Aleš Pilát. V závěru po brejku skóroval ještě Martin Tomášek. Domácí po inkasovaných brankách znejistěli a začali se hádat mezi sebou. Bohužel zlepšený výkon našich hráčů ve druhém dějství přišel pozdě a nedokázal zakrýt zkrat z prvního poločasu.

Sestava: Fencl – Pečman, Malík, Langer, Kratoška – Čermák, Pilát, Němec, Zavřel, Tomášek – Chrástka
Náhradníci: Stodolovský

18. 8. 2019 17:00