Hluboká B - Borovany 2:0 (1:0)

Souboj dvou týmů z popředí okresního přeboru dopadl lépe pro domácí, kteří se tak bodově dotáhli na borovanské.

Náš tým odjel k zápasu oslaben neúčastí několika hráčů základní sestavy, i proto zvolil trenér Plachta defenzivnější postavení s pěti záložníky a jediným útočníkem. Utkání sice začalo tlakem domácích, ale naši trpělivě bránili a podnikali protiútoky do otevřené obrany. Po hříchu se žádný z nich nepovedlo zakončit brankou. V dobrých příležitostech se objevili Kuba Čermák a Petr Langer, ale jejich střely letěly mimo branku domácích. Když i domácím pokusům o zakončení chyběla větší přesnost, dlouho se na skóre nic neměnilo a hra se odehrávala především ve středu pole.

Ke konci prvního poločasu aktivnější domácí donutili naše hráče k faulům před vlastním pokutovým územím, z čehož pramenilo několik trestných kopů z nebezpečné vzdálenosti. Jeden takový se podařilo zaskakujícímu brankáři Milanu Plachtovi pouze vyrazit před sebe. U míče byl první hlubocký hráč a pohodlně skóroval do odkryté branky (1:0).

Do druhého poločasu nastoupil do útoku věkem ještě dorostenec David Babka, který dokázal udržet míč vepředu a dal tím ulevit přetížené obraně. Hra borovanských se rázem zlepšila a dostali se k několika zajímavým příležitostem. Otovi Zavřelovi chybělo dvakrát více štěstí v zakončení. Aktivní Babka několikrát zatáhl míč po pravé straně. Bohužel jeho zpětné nahrávky ve vápně na nabíhající spoluhráče a z toho pramenící závary dokázali hlubočtí odvrátit.

Situace na hřišti se v této fázi zápasu obrátila, borovanští byli aktivnější, tlačili se více do útoku, čehož využívali domácí k brejkům do otevřené obrany. Našim se je dařilo odvracet až do 80. minuty, kdy klíčový hráč domácích přece jen unikl osobní obraně a střelou k tyči zpoza velkého vápna překonal našeho brankáře (2:0).

Závěrečná snaha našeho týmu už změnu na výsledku nepřinesla, a tak si domácí připsali tři body za vítězství. I přes prohru naši podali dobrý výkon, a kdyby někteří naši hráči dokázali usměrnit své emoce a více se věnovat hře než kritice rozhodčího případně diskuzi mezi sebou, mohli jsme z Hluboké přivézt i nějaký ten bodík.

Sestava: Plachta, Langer, Anton, Němec, Kratoška, Čermák, Pileček, Faktor, Pilát, Zavřel, Chrástka - Babka, Pečman, Stodolovský

23. 3. 2019 15:00
FKB (M) - H.Stropnice

23. 3. 2019 15:00