FKB – Neplachov 5:0 (3:0)

V 19. kole okresního přeboru přijeli do Borovan hráči Neplachova s nejlepší obranou v soutěži. I přes jednoznačně vypadající výsledek neprodali svou kůži lacino a bojovali až do konce.

Utkání začali lépe borovanští, kteří přehrávali soupeře ve středu pole a nutili soupeře k chybám. Jednu takovou vyprodukoval obránce soupeře, když fauloval v 5. minutě aktivního Kubu Čermáka pár metrů před vlastním velkým vápnem. K míči se postavil matador Míra Račák a krásnou ranou přes zeď otevřel skóre zápasu (1:0).

Hra se po prvním gólu vyrovnala a hráči Neplachova se začali tlačit více do útoku. Tím se ovšem otevřela možnost rychlých protiútoku pro místní borce a jeden takový zakončil v 21. minutě Aleš Pilát (2:0). Neplachovští se dál snažili, ale dobře hrající borovanský tým je do šancí moc nepouštěl. Když už se pokusili o střelu, bylo to většinou velmi nepřesné. V závěru poločasu využil dobré napadání spoluhráčů opět Míra Račák, kdy se k němu dostal míč v hloubi pole a z velké dálky překonal vyběhnuvšího brankáře hostů (3:0).

V druhém poločase zápasu hraného za velkého horka už docházely hráčům Neplachova síly, čehož využil Filip Faktor, který prošel hostující obranou a překonal brankáře (4:0). O chvíli později si naběhl na centr z leva aktivní Ota Zavřel a lehkou tečí posunul míč mimo dosah brankáře na bližší tyč (5:0).

Poté došlo ke střídání i v domácích řadách a na hřiště se dostali i všichni náhradníci, kteří pak pomohli dotáhnout zápas do vítězného konce s nulou na kontě inkasovaných branek. Po celý zápas byl náš tým povzbuzován nejen výbornými borovanskými fanoušky, ale i družstvem rakouských hasičů, kteří byli v Borovanech na soustředění.

Sestava: Plachta, Fencl, Langer, Němec, Kratoška, Čermák, Faktor, Pilát, Zavřel, Račák, Chrástka – Stodolovský, Malík, Pečman

23. 3. 2019 15:00
FKB (M) - H.Stropnice

23. 3. 2019 15:00