Fotbalový podzim minulostí aneb zprávy ze hřiště

Dovolte mi s blížícím se koncem roku trochu bilancovat a přinést Vám zprávy a aktuality z dění u nás na fotbalovém hřišti. Všechny naše mužstva i „ženstva“ mají již svou polovinu sezony odehranou a tak Vás v krátkosti seznámím jak si vedeme.

U našich nejmenších hrajících okresní soutěž se tabulkové umístění neuvádí, není to důležité. Snažíme se naše ratolesti přivést k pohybu, rozvíjet u nich celkovou pohybovou zdatnost a samozřejmě učit je fotbalovému řemeslu. Vzhledem ke kontinuálnímu náboru, cílené školní agitaci a individuálnímu přístupu v tréninku se nám stabilně prohání dvakrát týdně po hříšti okolo dvaceti malých fotbalových nadějí. Za to jsme moc rádi a v tomto nastaveném trendu musíme pokračovat, protože jedině početná fotbalová základna může náš klub udělat stabilním a konkurence schopným na fotbalových kolbištích.

V kategorii mladších žáků, kteří hrají okresní přebor, okupujeme po podzimní části spodní patra tabulky. Nedá se to úplně přesně poměřovat, protože vzhledem k probíhajícím náborům, nejsou všechny děti na přibližně stejné výkonostní úrovni a bude chvilku trvat než si to všechno správně „sedne“. Hlavně, postavení v tabulce, není pro nás úplně to hlavní, soustředíme se na to, aby děti fotbal bavil, měli z něho radost a chtěli se neustále zlepšovat. Potom výsledky určitě přijdou a my se budeme posouvat výše.

Před letošní sezonou jsme některé hráče spadající ještě do kategorie starších žáků, vzhkedem k jejich počtu přesunuli již do dorostu a tak tuto kategorii letos nemáme a vypadá to, že ani příští rok ji bohužel nedáme ještě dohromady.

Naši dorostenci hrají I.A třídu a jsou po podzimu na 7. místě se ziskem 19 bodů. Některé zápasy, které jsem měl možnost vidět, odehráli kluci velmi slušně, některé se jim moc nevydařili, ale celkově jsme se oproti loňsku posunuli výše a to jak výsledkově, tak hlavně herně. Kluci mají chuť a je to na jejich výkonech vidět. Od jarní části bude docházet ještě k většímu propojení našich dorostenců s „A“ mužstvem, což by mělo být pro obě kategorie přínosem. David Babka, který nastupuje již stabilně i za naše muže, okupuje 4. místo tabulky střelců s 15 vstřelenými góly.

Děvčata hrající divizi jsou v polovině soutěže na 5. místě se ziskem 10 bodů. Soutěž začali velmi dobře, ale ke konci se jim již tolik nedařilo. V průběhu podzimu přišlo několik zranění a na výkonech a výsledcích se to samozřejmě projevilo, nicméně rozehráné to mají slušně a na jaře se určitě poperou o nejvyšší patra tabulky. Zuzka Benedová je na 3. místě v tabulce kanonýrek s 11 vstřelenými góly.

V okresním přeboru mužů jsou naši borci na 4. místě s 25 body a ztrátou 4 bodů na druhou příčku tabulky. Po loňské „stabilizační“ sezoně jsme navázali na jarní výkony a s přibývajícími zápasy je ještě zlepšovali. Po gólově hubenějších sezonách se nám lépe daří využívat a proměňovat vypracované šance a celkový herní projev je na slušné úrovni. Na klucích je vidět, že si začali více věřit a že jsou schopni ve většině zápasů vnutit soupeři naši hru a hlavně, že je to baví. Letní posily se velmi dobře adaptovaly do týmu a jsou přínosem pro naši hru. Počínaje Otťasem Helebrantem v bráně, který dal jistotu našim zadním řadám, Martinem Zieglerem ve středové řadě a Otou Zavřelem v útoku. Po nutné adaptaci na dospělý fotbal se začal střelecky prosazovat Radek Chrástka a s10 góly figuruje na 5. místě střelců, na 8. pak zkušený Aleš Pilát s 8 góly a druhou desítku načíná také s 8 góly Kuba Čermák.

V současné době mají všechny kategorie buď zasloužené volno, nebo již začaly zimní přípravné období. Přípravka a žáci trénují v tělocvičně naší základní školy, ostatní na umělé trávě. Určitě se naši fotbalisté zúčastní některých halových turnajů a dorostenci budou mít tradičně od poloviny února svůj zimní turnaj u nás umělé trávě. Tak pevně věřím, že se všichni budeme zodpovědně připravovat a v jarní části sezony navážeme na dobře rozehraný podzim.

Ještě bych Vás rád informoval, že po loňském úspěšném pořádání sportovního plesu, jej pořádáme i v roce příštím a to 2.3.2018 od 20,00 hodin v kulturním domě v Borovanech. Všechny Vás srdečně zveme a těšíme se na Vás.Všechny aktuality a novinky najdete na našem webu fkborovany.cz.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim trenérům za odváděnou práci, městu Borovany a všem našim sponzorům za podporu. Všem našim příznivcům a fanouškům za přízeň a fandění. Dovolte mi jménem klubu Vám všem popřát klidné prožití vánočních svátků a do nového roku 2018 hodně zdraví, radosti a sportovních zážitků.