Nové Hrady - FKB 2:5 (2:3)

V dalším kole okresního přeboru se náš tým utkal s tradičním soupeřem z Nových Hradů. I přesto, že nám chybělo několik hráčů základní sestavy, jsme zvítězili.

Do Nových Hradů odjel náš tým pouze ve třinácti lidech. Na střídačce seděli jen dva dorostenci, kteří měli navíc v nohách ranní zápas za svoji věkovou kategorii. Největší potíže jsme očekávali v brance, kam musel nastoupit bývalý hráč do pole a nyní trenér Milan Plachta. Až na podběhnutí míče při druhé brance se s novou rolí vypořádal s přehledem.

Začátek utkání se nám vydařil. Po závaru před brankou soupeře se míč odrazil k Martinu Zieglerovi, který s pomocí teče protihráče dostal náš tým do vedení. Nabuzeni dobrým startem naši hráči soupeře přehrávali a měli několik dalších vyložených šancí. Bohužel ani jednu neproměli, a tak přišel trest v podobě vyrovnání. Nedůraz před naším pokutovým územím vedl k tomu, že se míč dostal k hráči soupeře, a ten střelou zpoza šestnáctky vyrovnal skóre zápasu.

Inkasovaný gól nás však nesrazil na kolena, dál jsme pokračovali v dobrém výkonu a naši převahu zúročil o pár minut později Kuba Čermák. Pak však přišla slabší chvilka borovanského náhradního gólmana. Centrovaný míč z trestného kopu téměř z poloviny hřiště zapadl až k vzdálenější tyčce naší brány. Naštěstí se hned z následující akce povedlo opět strhnout vedení na naši stranu. Po rychlé akci na pravé straně si na nahrávku Aleše Piláta ideálně naběhl Bohouš Němec a propálil domácího brankáře.

Do druhé půle nastoupili novohradští s touhou vyrovnat utkání a zatlačili nás před vlastní branku. I když se hrálo dobrých dvacet minut převážně na naší polovině, žádná vyložená šance z toho nevznikla, a tak se po jednom z brejků dostal před brankáře Aleš Pilát a s přehledem zakončil do šibenice. Tato branka už soupeře zlomila a zbytek zápasu se odehrával z naší strany v poklidu. Na konečných 5:2 upravil těsně před koncem svým druhým gólem v zápase Kuba Čermák.

Branky: Ziegler, Čermák, Němec, Pilát, Čermák

Sestava: Plachta, Pečman, Fencl, Langer, Kratoška, Čermák, Pilát, Němec, Ziegler, Račák, Chrástka – Babka, Svoboda