Hrdějovice B – FKB 4:1 (1:1)

V 9. kole okresního přeboru vyrazili borovanští k těžkému zápasu do Hrdějovic. Zápas s druhým týmem tabulky byl v prvním poločase vyrovnaný. O jeho výsledku rozhodlo prvních dvacet minut druhé půle, kdy naši nestačili soupeři a inkasovali dvě branky.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a od prvních minut soupeře zatlačili na jeho polovinu. Z tlaku se nám však podařilo vytěžit jen dvě střely mimo. Pak už se hrdějovičtí vzpamatovali a vyrovnali hru. Od té doby se hrál pěkný zápas okresního přeboru s pohlednými akcemi na obou stranách, kdy se oběma celkům dařily akce na jeden dotek.

Na první gól se čekalo až do 29. minuty. Po několika soubojích u půlící čáry se dostal míč k Bohouši Němcovi, který poslal dlouhý míč do vápna. Na ten si naběhl Kuba Čermák, pěkně si zpracoval z první do běhu a podél brankáře otevřel účet zápasu. Naneštěstí se hned první protiútok domácích podařilo zastavit až faulem na rohu velkého vápna. Na následný, a nutno říci, že parádně kopnutý, trestný kop si Ota Helebrant v brance sice sáhl, ale vytěsnit ho mimo branku nedokázal.

Naši opět přidali a dostali se do dvou příležitostí, které však zakončili slabě nebo mimo. Zvýšený tlak otevřel okénko v obraně, a tak v 36. minutě šel domácí hráč sám na našeho brankáře. Ota však předvedl vynikající zákrok a na poslední chvíli míč nohou vyrazil.

Do druhého poločasu borovanští nastoupili jako vyměnění a jen skvělé zákroky našeho gólmana držely nerozhodné skóre. To vydrželo do 58. minuty, kdy domácí hráč přetlačil v souboji stopera Jardu Brennera a střelou do šibenice nedal brankáři šanci. Naši byli nadále pod tlakem, a tak o pět minut později po další ztrátě před našim pokutovým územím, se míč dostal k útočníkovi soupeře, který technickou střelou na zadní tyč zvýšil již na 3:1.

Trenér Milan Plachta pak vystřídal dva hráče a na hřiště tak přišli nejstarští a nejmladší hráč kádru, Míra Račák a David Babka. Ti přinesli do hry oživení a hra se vyrovnala. Domácí však zkušeně bránili a do větších šancí borovanské nepouštěli. Naopak, v 81. minutě využil domácí útočník jednoho okénka v naší obraně a po samostatném úniku překonal gólmana střelou k tyči.

I přes čtyři inkasované branky byl Ota Helebrant našim nejlepším hráčem a můžeme mu jen poděkovat, že zápas neskončil debaklem.

FK Borovany: Helebrant, Brenner, Kratoška (K), Němec, Langer, Tomášek, Pilát, Faktor, Čermák, Chrástka, Zavřel – Račák, Babka