FKB - Srubec 5:0 (2:0)

V 8. kole okresního přeboru jsme přivítali na domácím hřišti tabulkového souseda Srubec. Tím pádem se hrálo o to, kdo poskočí do horních pater tabulky. Od začátku letošní sezony si držíme pěkný herní standard a šance, které si vytvoříme, také již lépe proměňujeme a tak jsme věřili v naše vítězství.

Zápas začal vyrovnaně, prvních patnáct minut to bylo takové oťukávání. V 16. minutě po nenápadné akci po pravé straně hřiště, centroval od rohového praporku Aleš Fencl a zmatený hostující obránce centr uklidil do horního rohu vlastní branky. Tato branka nás uklidnila, ale herně bylo utkání i nadále vyrovnané a i hosté si vypracovali golové šance, které ovšem bravurně zlikvidoval Oťas Helebrant. Bylo to dáno také tím, že naše obrana doznala vinnou zranění několik změn, chyběli oba stopeři Jarda Brenner a Petr Langer, a dále pravý obránce Radek Malík, které na jejich postech nahradili Martin Ziegler na stoperu a Aleš Fencl na pravém beku, nicméně nutno říci, že se soupeřem vyrovnala výborně. A tak jsme ve 37. minutě udeřili opět my a Kuba Čermák zvyšoval na 2:0. Za tohoto stavu se odcházelo do šaten.

Druhý poločas začal v naší režii a v 53. minutě zakončoval pohlednou akci střelou na bližší tyč Martin Tomášek – 3:0. V tu chvíli bylo o osudu utkání rozhodnuto. Dále jsme pokračovali v kombinační hře a v závěru utkání ještě navýšili skore o dva goly. V 87. a 89. minutě pečetil naši výhru Radek Chrástka, který je se 7 goly na pátém místě pořadí střelců. Odehráli jsme další pěkné utkání a již se těšíme na sobotu, kdy zajíždíme na hřiště druhých Hrdějovic. Z našeho pohledu zápas o 6 bodů, držte nám palce.

FK Borovany: Helebrant, Ziegler, Krátoška „K“, Fencl, Tomášek, Faktor, Pilát A., Čermák, Chrástka, Zavřel, Račák, Babka

Goly: 16. vlastní (nahrávka Fencl), 37. Čermák, 53. Tomášek, 87. Chrástka, 89. Chrástka