FKB - Platan Protivín 7:4 (4:2)

V prvním podzimním zápase nového ročníku divize žen přivítali v sobotním dopoledni domácí fotbalistky soupeřky z Protivína. Domácí hráčky byli na zápas po dlouhé pauze natěšené a chtěli začít nový ročník vítězně. Domácí trenéři stále nemohou počítat se zraněnou brankářkou Tomšů a také se stoperkou Kándlovou. Naopak svůj první zápas odehráli nové tváře Simona Jandová a Klára Hrubá a obě se navíc zapsali na listinu střelců.

Domácí začali zápas lépe, Benedová se v první minutě jen zastřelovala, ve druhé minutě už trefila břevno a z následné dorážky Procházková tyč. Z vedení v zápase se v 6 minutě ale naopak radovali hosté. Po rohovém kopu a chybě brankářky Kunové míč za brankovou čáru dorazila Ambrožová 0:1. Domácí měli nadále více ze hry, ale z mnoha pokusů stojí za zmínku jen střela Jandové vedle branky. To hosté byli produktivnější a ve 20 minutě po nedorozumění domácí obrany na polovině hřiště hostující Pečená své sólo zakončila přesně – 0:2.

Domácí se rychle oklepali a už za pět minut se míč po rohovém kopu odrazil na vápno k volné Jandové a její krásná střela znamenala snížení – 1:2. Ve 27 minutě se Hrubá dostala přes tři hráčky až na vápno, její střela šla ale vedle branky hostí. Štěstí stálo při domácí brankářce v 32 minutě, kdy Procházková trefila nejdříve jednu tyč a po odrazu druhou tyč. Domácí se vyrovnání dočkali ve 36 minutě. Benedová si naběhla na přihrávku od Procházkové a tentokrát se už nemýlila – 2:2. Za dvě minuty už domácí v zápase vedli – stoperka Vyslužilová si udělala výlet a střelou pod břevno zvýšila na 3:2. Ve 40 minutě se krásně ve vápně uvolnila Procházková, jenže z malého vápna branku minula. Domácí diváci se další branky dočkali ještě do poločasu. Benedová zatáhla míč po lajně a před brankou našla nabíhající Vonkovou jejíž dorážka do prázdné branky znamenala poločasové vedení 4:2.

Druhý poločas se odehrával více mezi vápny, na obou stranách vázla kombinace, míče se spíše jen nakopávali dopředu, takže i šancí bylo poskrovnu. Za zmínku stojí jen sólo Pečené v 67 minutě, při němž se skvěle předvedla domácí brankářka Kunová, když reflexivně vyrazila její střelu i následnou dorážku. Domácí diváci se v závěrečné dvacetiminutovce dočkali ještě pěti branek jako by obě mužstva hrála bez obran. V 70 minutě se po dobré kombinaci domácích dostala do sóla Vonková a opět zakončila přesně – 5:2. V 75 minutě našla Jandová přesnou přihrávkou do vápna nabíhající Benedovou, její zakončení znamenalo zvýšení na 6:2. Šest minut před koncem se hosté střelou Králíkové pod břevno postarali o snížení na 6:3, za dvě minuty se v další vyložené šanci objevila Bártová po chybě domácí obrany, její pokus naštěstí pro domácí skončil vedle branky Kunové. Hosté zápas ještě zdramatizovali v 89 minutě. To se po rohovém kopu z hranice vápna krásně trefila pod břevno Králíková – 6:4. Odpověď domácích ale byla bleskurychlá – hned po rozehrání vyslala Jandová do sóla Hrubou a její branka zpečetila vítězství domácích na 7:4.

Branky: Benedová 2, Vonková 2, Jandová, Vyslužilová, Hrubá – Králíková 2, Ambrožová, Pečená

FKB: Kunová, Hrubá, Jandová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Vonková, Procházková, Horná, Zemanová, Švarcová, Pečmanová, Gubániová, Klimentová

Platan Protivín : Mikulenková, Mrázová, Vítovcová, Kubíčková, Bártová, Vlková, Králíková,Pečená, Ambrožová, Dokoupilová,Petrnoušková, Kolešová

Připravil: Václav Beneda