Úsilné - FKB 2:2 (0:1)

Ve druhém kole OP jsme zavítali na hřiště Úsilného. Nutno hned na začátku říci, že ne v úplně nejsilnější sestavě, a tak bylo nutno přeskupit trochu řady.

Začátek utkání byl z naší strany velmi dobrý a v prvních dvaceti minutách hry jsme si připravili čtyři pološance, které jsme ovšem nedokázali dotáhnout ke golovému efektu. Ve 22. minutě utkání po faulu před šestnáctkou soupeře jsme měli výhodu volného přímého kopu o jehož exekuci se postaral Míra Račák a krásnou střelou otevřel skóre. Do konce první půle jsme měli hru celkem pod kontrolou, i když i soupeř zahrozil a brankář Pepa Svoboda musel vytáhnout kvalitní zákroky. Do šaten se odcházelo za stavu 1:0 pro nás.

Do druhé půle vstoupil soupeř nabuzen a odhodlán s výsledkem něco udělat. Dostal nás trochu pod tlak, ale stále jsme dobrou obranou hrou odolávali a vyráželi také na steč k soupeřově brance. V 68. minutě po chybě při odkopu nakopnutého míče soupeř vyrovnal. To jej nabudilo a šel za vstřelením druhé branky což se mu v 80. minutě podařilo. Naštěstí hned po rezehrávce a „trmě vrmě“ v soupeřově pokutovém území se nám podařilo v 81. minutě stav srovnat na 2:2. Ještě před koncem utkání jsme Matějem Blažkem zahrozili z přímého volného kopu, ale domácí golman vytáhl výborný zákrok.

Branky:

22. minuta – Račák Míra

81. minuta – Lapčík Honza