FKB - SK Rudolfov B 2:2 (1:0)

V sobotu 22.8.2020 od 17,00 hodin jsme nastoupili po koronavirové pauze k prvnímu soutěžnímu utkání nového ročníku OP. Po zrušení „B“ týmu a navrátivších se odchovanců bylo v sestavě několik nových jmen.

Utkání jsme začali velmi dobře a prakticky celý první poločas jsme měli hru pod kontrolou a soupeře kvalitním presinkem k ničemu nepustili. Ani šance na vstřelení gólu na sebe nenechali dlouho čekat, bohužel se opět projevila naše nedobrá koncovka, a tak  na světelné tabuli svítilo stále 0:0.

Ve 28. minutě po pěkné mezihře ve středu hřiště a přesné přihrávce do křídleního prostoru na benjamínka týmu Matěje Račáka. Ten balon pěkně zpracoval a vydal na steč se soupeřovým obráncem,který ovšem rychlostně nestíhal a tak mu nezbylo než faulovat, a vzhled k tomu , že ty bylo již v pokutovém území, nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. K jeho exekuci se postavil zkušený Petr Langer a hostujícímu golmanovi, který mimochodem celý zápas chytal skvěle, nedal šanci.

A tak jsme se ujali vedení a pokračovali v nátlakové hře, která přinášela další šance. Bohužel jsme žádnou nevyužili  a tak se šlo v poločase do šaten za stavu 1:0. Je to velká škoda, protože kdybychom po půli vedli 3:0 nikdo by se nemohl divit. Jenže na kdyby se nehraje.

Vstup do druhé půle byl pro nás tragický, hned po rozehrávce ze středu hřiště a naší chybě se soupeř dostal do první šance a neomylně jí proměnil. 46. minuta – stav 1:1.

Tato událost dostala chlapce z Rudolfova do hry a obraz utkání se vyrovnal. Nicméně i přesto si myslím, že jsme byli lepším týmem a šance na překlopení výsledku na naší stranu jsme si dokázali vytvářet. V 70. minutě po centru ze strany a důrazu Honzy Strusky ve vápně se nám to konečně podařilo a ujali jsme se vedení 2:1.

To nám ovšem nevydrželo dlouho a po chybě ve středu hřiště a nedůrazu jsme nechali hostujícího hráče od půlicí čáry dokráčet až ke gólu. 75. minuta 2:2. V závěru utkání jsme se snažli ještě překlopit vítězství na svoji stranu, ale výborně chytající hostující brankář a branková konstrukce byli proti. Je to škoda, ale je to kulatý.